Csanád és Kis Csanád Táncegyüttes

A Csanád Táncegyüttes számos külföldi vendégszereplésen, nemzetközi fesztiválon és hazai találkozón vett részt. Sikeresen mutatkozott be országos rendezvényeken: a szegedi Százszorszép Néptáncfesztiválon, a Gyermek Ifjúsági Néptáncfesztiválon, a szekszárdi Pünkösdölőn, a gödöllői Országos Gyermek Népművészeti Találkozón.

Az együttes több alkalommal járt Erdélyben; Székelyudvarhelyen, Bodófalván, Igazfalván. Az első nagyobb fellépés alkalmával, 1991-ben a székelykeresztúri táncegyüttessel közösen mutatkozhatott be városunk közönsége előtt. Több éves sikeres munkája jutalmaként 1997-ben a Szeri- EXPO megnyitására kapott felkérést.

Vendégszerepelt

1997-ben a  szlovákiai Zselízen,

1999-ben törökországi  Béke Fesztiválon, és Lengyelországban,

2000-ben Székelykeresztúron a Sóskúti és a Lugosi Nemzetközi Folklór Fesztiválon,

2002-ben a Passaui Néptánc Fesztiválon, és a Iasloi Magyar Napokon,

2005-ben az Országos Gyermek és Ifjúsági Néptáncfesztiválon Szegeden,

valamint a XI. Nemzetközi Kulturális Fesztiválon a szlovákiai Zselízen.

Az utánpótlásról gondoskodva 2000 szeptemberében megalakult a Kis Csanád együttes, amely tagjai sikeresen mutatkoztak be a Piliscsabai Népzenei és Néptánc Fesztiválon, szlovákiai Zselizen és a Szegedi Hídi Vásáron.

Kiszombori Ördögbocskor Néptánccsoport

A Kiszombori Ördögbocskor Néptánccsoport 1996-ban alakult. 2002-ben III. helyezést, 2004-ben I. helyezést ért el a Csengelén megrendezésre kerülő Csongrád Megyei Falusi Művészeti Iskolák Versenyén. Rendszeresen fellépnek különböző rendezvényeken, valamint a Kiszombori Falunapokon.

2005-ben a szlovákiai Zselíz Városnapi Fesztiválján járt.

Néptáncosaink 2005 óta rendszeres résztvevői a Szentesi Népdaléneklési Versenynek és a Deszki Maros Menti Fesztiválnak.

Maroslelei Rozmaring és Rózsabimbó Néptánccsoport

A Maroslelei Rozmaring Tánccsoportot 1996 szeptemberében alakították meg 12 pár részvételével.

Az együttes táncosai

●1997 óta több alkalommal megnyerték a Csengelei Falusi Művészeti Iskolák Versenyét,

●2001-ben részt vettek néptánc-találkozón Észtországban, és a romániai Szamosújváron,

●2002-ben a romániai Bánffyhunyadon.

●2003-ban a Rózsabimbó együttessel Portugáliában szerepeltek.

●2005-ben a szarvasi Gyermek Néptáncosok IX. Országos Szólótánc Fesztiválján, valamint a törökországi Nazili-i Fesztiválján vettek részt.

●2007-ben a szlovákiai Zselízen, a romániai Bánffyhunyadon, a szerbiai Topolyán,

●2008-ban a romániai Magyarvalkón,

●2009-ben a szerbiai Topolyán vendégszerepeltek.

A rendszeres baráti és táncos kapcsolatkoat ápolnak Magyarvalkó, Topolya és Zselíz táncosaival. Hagyományt teremtve a Falujáró Fesztiválnak is társszervezői.

A Maroslelei Rózsabimbó Tánccsoport szintén több kiváló eredményt tudhat maga mögött, megyei versenyek I., II. helyezéseit.

2005 óta Maroslele ad otthont a Marosmenti Kaláka Néptánc és Népművészeti Tábornak.

Földeáki Szárazéri Néptánccsoport

A földeáki Szárazéri Tánccsoport a Csengelei Falusi Művészeti Iskolák Megyei Versenyén I. helyezést ért el 1998-ban.  A földeáki Rózsalakodalom állandó szereplői, táncházak szervezői. Többször felléptek a térség rendezvényein, Makón és Szegeden is.

Az együttes több csoportban, több korosztályban működik óvodásoktól egyetemistákig, alapfoktól a szakiskolai képzésig. A fiatalok lelkesedéséből merítve szülői tánccsoport is alakult.

2005-ben a lengyelországi Katowicében vendégszerepelt,

2006-ban az Örökség Megyei Gyermektánc Fesztiválon,

2007-ben, 2009-ben a németországi Ortenburgi Várjátékokon vett részt.

Rendszeres kapcsolatban állnak számos határon túli csoporttal: az Aradi Magyarok Házával, a Temesvári Bokréta Táncegyüttessel, Igazfalvával, a Szamosújvári Fesztivállal, és a Szabadkai Magyar Körrel.

Kezdőlap

Csikota József