Koncert Fúvószenekar

Kistérségünk zenei életében jelentős szerepet tölt be az iskola Koncert–Fúvószenekara. Az együttes rendszeres résztvevője a környező falvak ünnepeinek, falunapjainak. Minden évben augusztus 20-án szervezője a Nemzetközi Fúvószenekari Találkozónak, valamint a városunkban hagyománnyá váló, évről évre nagyobb érdeklődést vonzó Újévi Koncertnek.

Jelenlétével színesíti a városi rendezvényeket, (pl.: Hagymafesztivál), középületek avatását, (Tűzoltó Laktanya, Sportcsarnok, Hagymaház és a József Attila Gimnázium új épületének átadása).

A zenekar rendszeresen fellép belföldi fesztiválokon. 1996 óta évente részt vesz a Százhalombattai Nemzetközi Fúvósfesztiválon és a Megyei Fúvószenekari Találkozókon (Csongrád, Kistelek, Mórahalom, Szentes). A zenekar a kultúra határokon átívelő hatása által segíti testvérvárosi kapcsolatok létrehozását (pl.: Kiryat Yam, Lugos). Sok országba kap meghívást nemzetközi fesztiválokra.

Járt az együttes

1992-ben Neerpeltben az Európai Ifjúsági Zenei Fesztiválon (II. díj),

1995-ben az olaszországi Pianellóban,

1997-ben a spanyolországi Valenciában (II. díj),

1998-ban a horvátországi Medvejában,

1999-ben Romániában (Lugos, Szapárifalva, Bodófalva, Igazfalva)

2000-ben az izraeli Kiryat Yam-ban,

2001-ben a lengyelországi Katowicében, a jugoszláviai Szabadkán, valamint Neerpeltben az Európai Ifjúsági Zenei Fesztiválon (I. díj) ,

2002-ben a svájci EXPO keretében a VII. Európai Ifjúsági Zenei Fesztiválon (Cum Laude I. díj), a jugoszláviai Zentán és Adán,

2003-ban a lengyelországi Katowicében,

2004-ben az olaszországi Martinsicuro XV. Nemzeti és V. Nemzetközi Zeneiskolai Zenei Fesztiválján, valamint a horvátországi Metkovicban,

2007-ben Neerpeltben az Európai Ifjúsági Zenei Fesztiválon (Kiemelt zenekari kategóriában I. díj),

2008-ban Valenciában a Certamen Internacional de Bandas de Musica - Ciudad de Valencia versenyen (III. díjat)  és

2009-ben Moszkvában a II. Moszkva Kupa Fúvószenekari Verseny
és Fesztiválon
(Kiemelt Arany díj),

2011-ben részt vettek a Löbau-i EXPO-n, és jártak a montenegroi Herceg Noviban.

Ifjúsági Fúvószenekar

Kezdőlap